Wybieramy igły i muliny do haftowania, czyli na co zwrócić uwagę

Wybieramy igły i muliny do haftowania, czyli na co zwrócić uwagę

Haftowanie przeżywa aktualnie swój renesans. Sztuka ta na wiele lat zapomniana, powraca do łask. Coraz liczniejsze grono osób zaczęło interesować się haftowaniem bądź też rozpoczyna pierwsze kroki w tym kierunku. I właśnie do osób początkujących skierowany jest ten wpis. Postaram się w nim przybliżyć podstawy haftowania oraz niezbędne narzędzia, które będą potrzebne do pierwszej robótki.

Co można wykonać z włóczki? Podpowiedzi dla początkujących

Co można wykonać z włóczki? Podpowiedzi dla początkujących

W ostatnim czasie do łask wracają ręcznie wykonywane artykuły. Wiele osób, szczególnie panie, fascynują się rękodziełem i pragną stworzyć coś swojego. W tym celu zaopatrują się w najpotrzebniejsze akcesoria, a także materiały do robótek i poszukują ciekawych pomysłów na to, co można wydziergać bądź co można zrobić z włóczki na drutach. Większości z nas włóczka kojarzy się z zimowymi akcesoriami, jak czapki czy szaliki. Jednak można z niej stworzyć wiele innych ciekawych rzeczy. Zastanawiasz się co można zrobić z włóczki akrylowej, bawełnianej lub poliestrowej? Zatem dowiedz się do czego można wykorzystać zakupioną przędze.

Poznajemy rodzaje drutów do dziergania oraz ich zastosowanie

Poznajemy rodzaje drutów do dziergania oraz ich zastosowanie

Rozpoczynając przygodę z dzierganiem z pewnością mamy wiele różnorodnych pytań. Niektóre z nich dotyczą doboru odpowiednich drutów, a jest ich kilka rodzajów. Warto więc wiedzieć, czym się różnią, do czego służą konkretne modele oraz jakie są ich zalety i wady. Najlepszymi drutami są oczywiście te, którymi najlepiej się nam pracuje i po które najczęściej sięgamy. Zanim jednak będziemy mieli te idealne, musimy potestować kilka modeli. Ten wpis powinien ułatwić wam to zadanie.

Jaką wybrać włóczkę na kocyk dla niemowlaka?

Jaką wybrać włóczkę na kocyk dla niemowlaka?

Jak powszechnie wiadomo, skóra niemowlaczka jest bardzo delikatna i wrażliwa na różnorodne podrażnienia i alergeny. Z tego względu, każdy rodzic troszczy się o to, aby maluszek był ubierany i otulany w produkty, które nie będą mu szkodziły. Tyczy się to również włóczek, z których chcemy wydziergać coś dla dziecka. Jakie więc wybierać włóczki i na co powinniśmy zwracać uwagę, podczas zakupu niezbędnego asortymentu? Sprawdźmy!

Jak wybrać odpowiednią włóczkę?

Jak wybrać odpowiednią włóczkę?

Jak pewnie wiecie, włóczka włóczce nie jest równa. Każdy rodzaj włókna posiada swoje naturalne właściwości, co przekłada się potem na komfort użytkowania udziergu. Z tego względu bardzo ważny jest wybór odpowiedniej włóczki, zanim przystąpimy do wykonania projektu. Różne

Czym jest kordonek i co można z niego zrobić?

Czym jest kordonek i co można z niego zrobić?

Haftowanie jeszcze do niedawna było zajęciem naszych babć. To właśnie one tworzyły najwspanialsze działa sztuki swymi wprawnymi rękoma. Z pewnością posiadamy jeszcze utkane przez nie rękawiczki, czapeczki czy sweterki.

Dziś jednak bardzo wiele osób zaczyna haftować dla hobby bądź w

Bobbiny sznurek do makramy 1,5mm

Bobbiny sznurek do makramy 1,5mm

Bobbiny – sznurek do makramy

Materiał: 28 miękkich włókien, 100% bawełna z recyklingu, pojedynczo skręcony
Waga/długość motka: 160 g = ok. 100 metrów

Sznurek do makramy Bobbiny 1,5 mm powstaje dzięki skręceniu razem dużej ilości włókien przędzy bawełnianej. Miękkie włókna