Filtry produktów

Kategorie
Producent
Metry w 50g
Skład
Rozmiar szydełka
Rozmiar drutu
Gęstość kanwy
Skład kanwy
Kolor

Igły do haftowania

Igły do haftowania – jakie wybrać?

Zapewne wiele początkujących osób zastanawia się, jakie wybrać igły do szycia ręcznego. Wiele modeli jest przecież tak bardzo podobnych do siebie. Na szczęście wielu producentów podpisuje opakowania ze swoimi igłami w taki sposób, aby klient dokładnie wiedział, do czego służy dana igła. Jest to spore ułatwienie dla osób, które pierwszy raz kupują igły do haftowania.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu igieł do szycia ręcznego?

Wybierając igły do haftowania, najważniejszym jest zwracanie uwagi na końcówki igieł. Modele z ostrym czubkiem są zazwyczaj stosowane do wielu odmian haftów, ponieważ łatwo przebić nimi materiał. Natomiast igły posiadające tępe zakończenie wykorzystywane są w głównej mierze do haftu krzyżykowego. Można także wybrać specjalne igły do haftu koralikowego.

Ponadto powinniśmy zwrócić swoją uwagę na ucho igły oraz jej grubość. Odpowiednio duże ucho igły ułatwia przewlekanie nitki pod warunkiem, że jest ono delikatnie grubsze od zastosowanej nici. Z tego względu bardzo istotna jest grubość igły, która powinna być dopasowana do danej nici. W innym wypadku nić będzie miała trudności w przejściu przez materiał. Zazwyczaj im większy rozmiar na opakowaniu, tym igła jest cieńsza. Dla mniej doświadczonych osób sklep Lovieczka przygotował zestawy igieł o różnorodnych grubościach. W ten sposób otrzymujemy możliwość przetestowania różnych grubości i dobrania tych najlepszych.

Wiele igieł posiada również własne nazewnictwo na opakowaniach. Warto więc wiedzieć co ono oznacza, aby nie kupować na wyczucie.

  • Tapestry – jest to igła do gobelinów bądź haftu gobelinowego zakończone tępym czubkiem, a także dużym uchem. Wszystko po to, aby można było przepleść wełnę gobelinową, która jest dość gruba.
  • Chenille – są to igły zakończone ostro i posiadające długie ucho. Zazwyczaj stosuje się je do haftu wełną oraz tasiemkami i grubszymi nićmi.
  • Embroidery – Jest to nazwa igieł hafciarskich, które posiadają długie ucha. Można je śmiało stosować z różnorodnymi nićmi.

Nici do haftowania

Nici do haftu występuje całkiem sporo. W pasmanterii Lovieczka można spotkać kilka odmian w różnorodnych kolorach i pochodzące od znanych producentów. Najpopularniejsze to: Mulina, Kordonek oraz wełna gobelinowa. Tą ostatnią można haftować piękne wzory na płótnie i kanwach. Jest ona grubsza od muliny, z tego względu należy wybrać do niej igły tępe. Natomiast decydując się na pracę kordonkiem, warto wiedzieć jaka grubość kordonka będzie nam potrzebna. Ze względu na to, że kordonek składa się z kilku nici splecionych ze sobą, jest on dość gruby, więc należy najpierw dobrać go do swojej robótki, a następnie dopasować do niego grubość swojej igły.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym asortymentem naszych igieł do haftowania. Szeroki asortyment oraz atrakcyjne ceny powinny zadowolić każdego klienta. Zapraszamy!

0