Filtry produktów

Kategorie
Producent
Metry w 50g
Skład
Rozmiar szydełka
Rozmiar drutu
Gęstość kanwy
Skład kanwy
Kolor

Akcesoria do punch needle

Co to jest punch needle?

Punch needle jest to technika haftu pętelkowego, którą wykonuje się igłą tkacką do punch needle. Jest to tkanie niejako mięsistych wzorów, które wyglądają bardzo estetycznie, profesjonalnie i niezwykle trójwymiarowo.

Co warto wiedzieć o punch needle?

W Polsce jest to dość nowa technika tkania, jednak nasze babcie ją również wykorzystywały, lecz pod inną nazwą – gobeliny. Aktualnie jest to must have w każdej pasmanterii. Sama technika daje mnóstwo możliwości twórczych, które koniecznie musicie poznać.

Czego potrzebujemy do punch needle?

Rozpoczynając przygodę z punch needle, powinniśmy zaopatrzyć się w specjalną igłę, którą oczywiście można zakupić w naszym sklepie. Dostępne są różnorodne igły do punch needle. Grubsze oraz cieńsze, z możliwością regulowania długości, lub bez tej funkcji. Igły do punch needle możemy podzielić na takie, gdzie otwór na włóczkę biegnie przez całe narzędzie oraz na takie, gdzie będziemy potrzebowali przyrządu do nawlekania włóczki przez otwór i samą igłę, ponieważ nacięcia wzdłuż igły nie posiadamy. Występują także plastikowe igły, posiadające wymienne igły. Można nimi haftować przy zastosowaniu cienkiej muliny bądź nitki, a regulowana wysokość pozwala zmniejszać i zwiększać rozmiar pętelek.

Jakie nici do punch needle?

Pewnie zastanawiacie się, czym możemy haftować w technice punch needle. Otóż z powodzeniem możemy zastosować mulinę i kordonki, które nadają się do pracy z cienką igłą. Można oczywiście zastosować włóczkę, lecz ona wymaga znacznie grubszej igły, ale za to otrzymamy bardzo mięsiste wzory.

Na czym możemy haftować?

Oczywiście oryginalnym materiałem do techniki punch needle jest monks cloth. Tkanina ta przypomina kanwę, ponieważ wyróżnia się prostym splotem. Jest on oczywiście dostępny w naszym sklepie w całkiem atrakcyjnej cenie! Można także haftować na innych lnianych tkaninach, jucie oraz kanwie. Każdy materiał, na którym chcemy pracować, powinien być odpowiednio naciągnięty na ramę bądź tamborek. Pamiętajmy, że stosując tamborek lub ramę, powinniśmy tak zaplanować projekt, aby zmieścił się w ich obrębie.

Co można wykonać za pomocą igły do punch needle?

Przy zastosowaniu igły punch needle możemy stworzyć piękne dywany, miękkie poduszki, obrazy, drobne aplikacje do zdobienia odzieży, torebki, plecaki oraz przeróżne dodatki.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym asortymentem naszych akcesoriów do punch needle. Duży wybór i atrakcyjne ceny czekają na Was!

0