Filtry produktów

Kategorie
Producent
Metry w 50g
Skład
Rozmiar szydełka
Rozmiar drutu
Gęstość kanwy
Skład kanwy
Kolor

Tamborki do haftowania

Tamborki

Rozpoczynając przygodę z haftowaniem, należy odpowiednio się przygotować i zakupić niezbędne przyrządy. Jednym z najważniejszych elementów jest właśnie tamborek. To narzędzie znane już od połowy XVIII wieku i choć pomimo tylu lat, jego popularność wciąż nie przeminęła. Tamborki pamiętane są przez nasze babcie, a także mamy, co ciekawe, poprzez wzrost popularności robótek ręcznych, tamborek znów powraca do łask. Nic dziwnego, ponieważ wiele obrazów haftowanych ręcznie wspaniale dekoruje wnętrza, tworząc unikalny design.

Tamborki do haftowania dla osób uczących się

W sklepie Lovieczka.pl można zakupić wiele tamborków do haftowania w bardzo atrakcyjnych cenach. Dzięki temu osoby uczące się haftowania mogą znacznie ułatwić sobie pracę poprzez odpowiednie naciągnięcie i naprężenie tkaniny.

Czym jednak jest tamborek? Jest to okrągła rama, składająca się z dwóch obręczy, które nachodzą na siebie. Szersza obręcz posiada mechanizm spinający tamborek w jedną całość. Dzięki odpowiedniemu naprężeniu materiału w tamborku osoba ucząca się nie ma problemu z wyginaniem płótna lub też jego przemieszczaniem. Jest to duża wygoda, w szczególności dla osób, które nie są jeszcze wprawione w haftowaniu.

Tamborek do szycia występuje w kilku wersjach, głównie są to modele drewniane, bambusowe i plastikowe w przeróżnej kolorystyce. Najpopularniejsze są tamborki drewniane, doceniane za swą trwałość.

Tamborki drewniane

Jak już wspomnieliśmy, największą popularnością wśród osób haftujących i dziergających, cieszą się tamborki drewniane. Występują one w różnych grubościach, a także średnicach. Ważnym aspektem jest to, aby tamborek mocno trzymał tkaninę oraz równo ją napinał. Co więcej, tamborek nie może plamić tkaniny oraz jej niszczyć. Wybierając tamborek, trzeba również pamiętać, aby sprawdzić, czy dany model posiada regulację naciągu obręczy. Oprócz klasycznych drewnianych modeli, na uwagę zasługują także tamborki bambusowe.

Jak dobrze kupić tamborek drewniany?

Wybierając odpowiedni tamborek drewniany, powinniśmy zwrócić uwagę na jego wielkość. Każdy rozmiar powinien być dostosowany do sposobu jego użytkowania. Duże tamborki zazwyczaj montowane są na stojakach ze względu na swoją wagę. Natomiast jeżeli ma to być haftowanie w rękach to najlepiej wybrać tamborek mały, czyli nie większy niż 20 cm. Ma to przełożenie na jakość pracy. Ponieważ trzymanie tamborka w rękach przez dłuższy czas sprawia, że szybko się zmęczymy i robótka przestanie sprawiać przyjemność.

W ofercie Lovieczka można zakupić różnorodne tamborki do haftowania i wyszywania. W bardzo atrakcyjnych cenach. Różnorodna kolorystyka oraz materiał wykonania zapewniają udaną robótkę, oraz dużą satysfakcję!

0