Filtry produktów

Kategorie
Producent
Metry w 50g
Skład
Rozmiar szydełka
Rozmiar drutu
Gęstość kanwy
Skład kanwy
Kolor

Mulina DMC

Poznajmy bliżej muliny DMC

Mulina DMC to pasemko bawełniane 8m/8,7yd, które dzieli się na 6 nitek. Nici wykonane są z najwyższej jakości, dwukrotnie merceryzowanej bawełny egipskiej długowłóknistej. Taki skład nadaje mulinie DMC wyjątkowego połysku.  Należy również wspomnieć, że tego typu mulina najlepiej nadaje się do haftu krzyżykowego, półkrzyżykowego i płaskiego.

Historia firmy DMC

W 1746 roku we Francji industrialista Jean-Henri Dollfus, przekształca tekstylną firmę swojego Wuja, zmieniając jej starą nazwę na nową – Dollfus-Mieg et Compagnie, a więc dzisiejszą, znaną wszystkim hafciarkom, firmę DMC. Chociaż firma aktualnie nie produkuje tylko muliny, to właśnie z niej słynie najbardziej. Wieloletnia tradycja i olbrzymia ilość dostępnych kolorów sprawiły, że stała się ona najczęściej wybieraną marką muliny do haftu na świecie. Oprócz niej w ofercie naszej pasmanterii online posiadamy również szeroką gamę innych mulin, równie znanej polskiej firmy Ariadna, które wykonane są w najwyższych standardach.

Zalety muliny DMC

Oferowane muliny DMC to wyroby trwałe o wyraźnej kolorystyce, która nie blaknie z upływem czasu. Wszelkiego rodzaju wyroby wykonane za jej pomocą wyglądają estetycznie i są trwałe. Co więcej, praca z muliną DMC jest niezwykle przyjemna i wygodna, ponieważ rzadko plącze się w czasie pracy. Warto również wspomnieć, że zalecana jest przez większość producentów wzorów, przez co stała się najbardziej uniwersalna.

Mulina DMC również daje spore pole do popisu, jeśli chodzi o dobór palety barw, jest ich w zależności od rodzaju muliny (bawełniana, cieniowana, metalizowana, lniana, wiskozowa, itp.) około czterysta pięćdziesiąt.

Niektóre hafciarki uważają również, że, mulina DMC bawełniana jest bardziej gładka od np.: polskiej Ariadny i optymalnie się układa. Mulina DMC chwalona jest także za łatwość w hafcie rozdzielanym na węższe pasma. Prawdopodobnie wynika to z faktu, że DMC to w 100% bawełna egipska, dwukrotnie merceryzowana.

Muliny DMC w atrakcyjnych cenach

Sklep Lovieczka przygotował dla Was szeroką gamę mulin DMC w niezwykle atrakcyjnych cenach. Szeroki wybór kolorów sprawia, że zaopatrzycie się we wszystkie niezbędne muliny DMC do swojego projektu. Co więcej, zaoszczędzicie czas oraz pieniądze.

0