Filtry produktów

Kategorie
Producent
Metry w 50g
Skład
Rozmiar szydełka
Rozmiar drutu
Gęstość kanwy
Skład kanwy
Kolor

Sznurki

Sznurki bawełniane – zastosowanie

Stworzone z myślą o wszystkich pasjonatach i hobbystach rękodzieła. Za pomocą sznurków stworzysz niesamowite cuda handmade takie jak popularne obecnie makramy czy łapacze snów, które zachwycą Twoich najbliższych. Od Twojego serca i talentu zależy, czy sznurek zamieni się w magiczną rzecz. Inne pomysły na ozdoby i dekoracje ze sznurków to, dekoracje ścienne, kwietniki, wiszące koszyczki do przechowywania, uchwyty/obręcze na serwetki, lampy, poduszki, torebki, obrusy, serwety, bieżniki, zasłony, pledy czy podkładki.

Wybieramy sznurki do makramy

Rozpoczynając pracę nad nową makramą, powinniśmy wziąć pod uwagę rodzaj sznurka, który użyjemy. Jest to bardzo ważny etap, ponieważ wybór ten zaważy na końcowym wyglądzie makramy. Dostępne na ryku sznurki dzielą się na kilka kategorii, o których poniżej.

  • Grubość sznurka do makramy
  • Kolor sznurków do makramy
  • Materiał, z jakiego wykonane są sznurki do makramy

Struktura, czyli rodzaje sznurków

Najpopularniejsze sznurki bawełniane występują w trzech rodzajach, a mianowicie:

Sznurki plecione składają się z otoczki zbudowanej ze splecionych ze sobą nitek oraz rdzenia bawełnianego lub syntetycznego. Występują również sznurki plecione bez rdzenia, czyli tak zwane knoty bawełniane. Sznurki tego typu można wielokrotnie zaplatać i rozplatać, więc są doskonałym materiałem do nauki. Można je również prać w pralce. Nie nadają się do rozczesywania.

Sznurki skręcane pojedynczo są znacznie delikatniejsze od wyżej opisanych odmian plecionych. Składają się z pojedynczych skręconych nitek które pięknie się rozczesują. Niestety sznurek ten traci swoją formę po każdym rozplątaniu, z tego względu nie nadaje się do nauki. Nie można go także prać w pralce, ponieważ łatwo straci w niej swój pierwotny kształt.

Sznurki 3PLY skręcane z trzema rdzeniami, są najbardziej efektowne oraz wytrzymałe spośród pozostałych odmian. Bardzo przyjemnie się z nim pracuje. Doskonale nadają się pod makramę ale i wieszak na roślinę, kolczyki, a nawet makatkę. Można je również rozczesywać.

Atrakcyjne ceny i liczne promocje, zapraszamy do Lovieczka.pl

0