Filtry produktów

Kategorie
Producent
Metry w 50g
Skład
Rozmiar szydełka
Rozmiar drutu
Gęstość kanwy
Skład kanwy
Kolor

Flizelina

Flizelina do haftu – co to jest i jak ją wykorzystać?

Flizeliny do haftu to jedne z niezbędnych materiałów w branży hafciarskiej. Niemniej jednak wykorzystywane są także na co dzień. Wytwarza się je z włókien syntetycznych. Flizeliny hafciarskie zazwyczaj różnią się gramaturą, odpornością na rozciąganie oraz strukturą. Sprzedawane flizeliny w sklepie lovieczka.pl to materiały cechujące się wysoką jakością oraz bardzo szerokim zastosowaniem. Zazwyczaj wykorzystywane są jako podkład, który stabilizuje oraz usztywnia materiał, na którym wykonujemy swoją robótkę hafciarską. Można je wykorzystywać do różnorodnych tkanin, nawet tych najdelikatniejszych. W celu usunięcia flizeliny wystarczy ją wydrzeć spod haftu, oczywiście nie uszkodzi to naszej pracy. W zależności od wyboru flizeliny można ją także rozpuścić w wodzie po wykonanej pracy.

Flizelina swoją strukturą przypomina bibułę, jest stabilna i nierozciągliwa, oraz na tyle odporna, że nie ulegają rozrywaniu pod uderzeniami igły, co więcej jest zwarta i gęsta. Doskonale nadaje się także do obszywania dziurek w materiałach, więc można ją stosować zamiast papieru do szycia.

W naszym sklepie dostępne są flizeliny samoprzylepne bądź termoprzylepne rozpuszczalne.

Flizelina samoprzylepna

Flizeliny samoprzylepne to materiały stworzone z myślą o osobach, które pragną stworzyć idealny haft na rozciągliwych, elastycznych materiałach, bądź też na gotowych wyrobach takich jak koszulki, krawaty, czapki itd… Tego typu włóknina jest z jednej strony lepka i wystarczy tylko zdjąć zabezpieczający papier, po czym można ją nakleić na materiał. Warto pamiętać, że raz przyklejony podkład możemy odkleić i ponownie nanieść na materiał.

Flizelina samoprzylepna doskonale nadaje się do haftowania elementów, których nie da się wpiąć w tamborek. Warto ją także użyć, do haftowania na aksamicie, jedwabiu czy zamszu.

Flizelina rozpuszczalna

Jest to odmiana flizeliny, która doskonale stabilizuje materiał w trakcie haftu maszynowego lub ręcznego. Po wykonaniu pracy wystarczy zamoczyć haft w wodzie o temperaturze od 25 do 30 stopni, a sama flizelina zniknie bezpowrotnie. Podkład jest bardzo łatwy w obróbce oraz uniwersalny w zastosowaniu. Można więc go stosować do ręcznych haftów koronkowych, aplikacji czy kolaży.

Flizelina termoprzylepna

To odmiana flizeliny z klejem, która jest delikatna, miękka oraz elastyczna po szerokości. Zazwyczaj wykorzystuje się ją w krawiectwie do usztywniania elementów odzieży. Odróżnia ją od flizeliny samoprzylepnej to, że aby ją nanieść na materiał, należy zastosować żelazko i wysoką temperaturę.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym asortymentem solidnych flizelin od znanych producentów takich jak DMC czy Madeira. Atrakcyjne ceny czekają na każdego klienta!

0