Filtry produktów

Kategorie
Producent
Metry w 50g
Skład
Rozmiar szydełka
Rozmiar drutu
Gęstość kanwy
Skład kanwy
Kolor

Monks Cloth

Tkaniny Monks Cloth

Monks cloth jest to jedna z najlepszych tkanin do haftu pętelkowego – punch needle. Doskonale nadaje się dla osób początkujących, niemniej jednak równie często wybierana jest przez bardzo doświadczonych twórców. Taka popularność wynika z dużej prostoty pracy z tym materiałem. Jest to tkanina wykonana w 100% z bawełny o równomiernym splocie, która łatwo chwyta i zatrzymuje pętelki. Miękki i przyjemny bawełniany splot zdecydowanie jest polecany dla wielu początkujących amatorów punch needling. Monks clotch to tkanina, którą możemy wykorzystywać do wykonania mat łazienkowych, mat do zabawy, dywanów, poduszek oraz w projektach, gdzie zamierzamy pokryć całą powierzchnię tkaniny.

W trakcie prucia włóczki, w monks cloth pozostają dziurki, które łatwo możemy zasklepić i rozpocząć haftowanie od początku. Jest to spora zaleta tej tkaniny wynikająca z jej elastyczności. Dzięki temu igła nie zrywa włókien w trakcie wbijania.

Czym tak naprawdę jest Monks cloth?

Monks cloth jest to luźno tkana bawełniana lub lniana tkanina wytwarzana z grubszej przędzy, która dobrze się układa. Tkana jest splotem koszykowym najczęściej 2 x 2 bądź 4 x 4. Plecionka jest luźnym połączeniem sznurków płóciennych czteropasmowych. Monks cloth lubi się skurczyć po praniu, więc powinniśmy ją zmoczyć jeszcze przed rozpoczęciem prac. Uzyskamy w ten sposób rzeczywisty wymiar.

Monks cloth w pasmanterii Lovieczka

W naszej pasmanterii mają Państwo możliwość zakupu tkanin Monks cloth w atrakcyjnych cenach. Posiadamy różnorodne odcienie, a także serie, przez co z łatwością dobierzecie odpowiedni arkusz do własnego projektu. Warto wspomnieć, że tkanina tego typu lubi się pruć na krawędziach, co może być nieco uciążliwe dla niektórych osób. Z tego względu proponujemy okleić krawędzie taśmą. Co więcej, należy zadbać o mocne napięcie tkaniny Monks cloth, aby praca była łatwiejsza i wygodniejsza w obróbce.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą tkanin Monks clotch. W naszym sklepie dostępne są modele Zweigart oraz Lavor w przystępnych cenach. Oferujemy także szybką wysyłkę, która jest odpowiednio zabezpieczona. Zapraszamy także do skorzystania z rozbudowanego asortymentu dodatków do Punch Needle.

0