Filtry produktów

Kategorie
Producent
Metry w 50g
Skład
Rozmiar szydełka
Rozmiar drutu
Gęstość kanwy
Skład kanwy
Kolor

Włóczka DROPS Big Merino

Włóczka z merynosów Extra Fine Superwash

  • Materiał: 100% Wełna,
  • Waga/długość motka: 50 g, czyli około 75 metrów,
  • Zalecany rozmiar drutów: 5 mm,
  • Próbka: 10 x 10 cm = 17 o. x 22 rz.,

DROPS Big Merino specyfikacja

  • Robótki można prać w pralce, wybierając program do tkanin delikatnych w temperaturze 40°C. Niewolno używać środków zmiękczających oraz należy suszyć pranie rozłożone na płasko.

DROPS Big Merino – charakterystyka

Włóczka DROPS Big Merino to następczyni włóczki DROPS Merino Extra Fine. Składa się ona w 100% z wełny merynosa, którą pozyskuje się ze zwierząt hodowanych na wolności w Ameryce Południowej. Doskonale nadaje się na wzory strukturalne takie jak warkocze. Włóczka ta wyróżnia się miękkością, objętością oraz elastycznością. Co ważne uzyskuje się z niej równy splot na dzianinie.

Struktura samej włóczki składa się z wielu cieniutkich nitek, co zapewnia przędzy większą elastyczność. Warto więc pamiętać, aby próbka miała podane wymiary, w innym wypadku odzież może się rozciągać.

Należy również pamiętać, aby nie prać odzieży w zbyt gorącej wodzie oraz nie namaczać. Do prania także nie używać zbyt dużej ilości wody.

Warto pamiętać

Warto wybierać motki z jednej partii. Pomiędzy różnymi partiami mogą występować różnice w tonach. Zwracajmy więc uwagę na partie farbowania (nr Dyelot umieszczony na banderoli przy nr koloru).

0