Filtry produktów

Kategorie
Producent
Metry w 50g
Skład
Rozmiar szydełka
Rozmiar drutu
Gęstość kanwy
Skład kanwy
Kolor

Włóczka DROPS Alpaca

Włóczka z czystej i miękkiej Alpaki

  • Materiał: 100% Alpaca,
  • Waga/długość motka: 50 g, czyli około 167 metrów,
  • Zalecane druty: 2,5 – 3,5 mm,
  • Próbka: 10 x 10 cm – 23 o. x 30 rz.,

DROPS Alpaca specyfikacja

  • Gotowe robótki można prać ręcznie w temperaturze około 30ºC oraz suszyć rozłożone na płasko,
  • Włóczka nadaje się do filcowania.

Włóczka DROPS Alpaca – charakterystyka

Włóczki DROPS Alpaca to przędza składająca się z 3 nitek 100% superfine alpaca. Są one mocniej splecione, co gwarantuje wysoką trwałość. Materiał na włóczkę, czyli alpaka jest nieprzetworzony, a więc został raz uprany, a przed farbowaniem, nie poddano go obróbce chemicznej. W ten sposób podkreślono jej naturalne właściwości, idealna forma, a także doskonała jakość struktury.

Włóczka DROPS Alpaca występuje w różnorodnych kolorach od bardzo ciemnych po najjaśniejsze, w wersji eco bez barwników i w jednolitej, naturalnej oraz wielobarwnej. Wielobarwna odmiana DROPS Alpaca wykonana została w taki sposób, że różnokolorowe włókna zostały splecione razem przed przędzeniem wełny, daje to ładny efekt mix.

Na bazie włóczki DROPS Alpaca jest wykonana spora, zróżnicowana gama modeli występujących w kolekcji DROPS. Robótki takie jak odzież, wykonane na bazie tej włóczki są lekkie i miękkie, a więc można ubierać ją bezpośrednio na gołe ciało. Wykonana odzież posiada zachwycający połysk.

Warto pamiętać:

Producent zaleca jednorazowy zakup niezbędnej ilości włóczki pod planowany projekt. Wynika to ze względu na to, że partie farbowania mogą się od siebie różnić. Chodzi o (nr Dyelot umieszczony na banderoli przy nr koloru).

0