Filtry produktów

Kategorie
Producent
Metry w 50g
Skład
Rozmiar szydełka
Rozmiar drutu
Gęstość kanwy
Skład kanwy
Kolor

Włóczka bawełniana 100%

Włóczka bawełniana najwyższej jakości w atrakcyjnych cenach

Włóczka bawełniana jest to idealny materiał do wykonywania na drutach dzianin, które powinny być utrzymywane w czystości. Wynika to z faktu, że można ją prać w wyższych temperaturach niż wełnę i nie ma ona właściwości uczulających. Z tego względu zaleca się jej wykorzystywanie do tworzenia odzieży dla osób z alergiami oraz dla małych dzieci. Jest ona również nieco tańsza od włóczki wełnianej, co sprawia, że możemy ją wykorzystywać do przeróżnych eksperymentów. Należy również wspomnieć, że jest to niezwykle wdzięczne włókno ze względu na to, iż posiada gładką strukturę i doskonale prezentuje wszystkie sploty na gotowych wyrobach.  Nie posiada ona jednak właściwości termoregulacyjnych, jednakże zapewnia ona odpowiednią cyrkulację powietrza, dzięki czemu ciało nie poci się w produktach na bazie włóczki bawełnianej.

Włóczka bawełniana dla wegetarian, wegan i niemowlaków

Tak, włóczki bawełniane mają także coś wspólnego z wegetarianami i weganami, a dokładniej to, że są świetną alternatywą w stosunku do włókien odzwierzęcych i sztucznych. W dodatku odzież na bazie włóczki bawełnianej może być noszona przez dorosłych i dzieci w porach wiosennych i letnich. Natomiast niemowlęta będą zachwycone czując przytulną miękkość ciuszków z włóczki bawełnianej, która oczywiście nie uczula i jest bardzo wytrzymała. Z tego typu materiału można także wykonać maskotki dla dzieci, które będą przyjemne w dotyku oraz odporne na przeróżne zabawy.

Jakie są rodzaje włóczki bawełnianej?

Do każdego projektu macie możliwość wyboru włóczki bawełnianej, klasycznej, matowej merceryzowanej, która wyróżnia się charakterystycznym połyskiem. Co więcej włóczki bawełniane dostępne są z domieszką akrylu, poliamidu bądź też wełny merynosa. Na rynku dostępne są także włóczki 100% bawełny oraz wersje organiczne.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą włóczek bawełnianych w atrakcyjnych cenach. Oferujemy duży wybór kolorów i odmian, a także gwarantujemy szybką wysyłkę. Do włóczki dokupicie także w naszym sklepie akcesoria do dziergania, takie jak: druty w przeróżnych odmianach i szydełka.

0