Filtry produktów

Kategorie
Producent
Metry w 50g
Skład
Rozmiar szydełka
Rozmiar drutu
Gęstość kanwy
Skład kanwy
Kolor

Włóczka DROPS Merino Extra Fine

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Włóczka na bazie wełny z merynosów extra fine superwash

  • Materiał:100% Wełna,
  • Waga/długość motka:50 g, czyli około 105 metrów,
  • Zalecany rozmiar drutów:3,5 – 4 mm,
  • Próbka:10 x 10 cm = 21 o. x 28 rz.,

Włóczka DROPS Merino Extra Fine

  • Robótki należy prać w pralce, wybierając program do tkanin delikatnych w temperaturze 40°C. należy także unikać środków zmiękczających oraz suszyć rozłożone na płasko.

Włóczka DROPS Merino Extra Fine – charakterystyka

Włóczka DROPS Merino Extra Fine przędziona została w technice cable spun. Składa się ona w 100% z wełny merynosa, którą pozyskuje się ze zwierząt hodowanych na wolności w Ameryce Południowej. Robótki wykonane na bazie tej przędzy charakteryzują się świetną jakością powierzchni. Włóczka ta jest łagodna dla skóry, a więc można z niej dziergać odzież dla niemowląt oraz dzieci.

Włóczka ta doskonale nadaje się do dziergania wzorów strukturalnych, a więc do warkoczy czy ściegu krzyżowego. Wyroby wykonane na bazie DROPS Merino Extra Fine można prać w pralce, czyli są doskonałe do codziennego użytkowania. Przędza ta charakteryzuje się sporą elastycznością, dlatego trzeba pamiętać o odpowiednim napięciu nitki w trakcie dziergania. W ten sposób można uniknąć rozciągania się dzianiny.

Warto również wspomnieć, że ten rodzaj włóczki występuje w kolorystyce jednobarwnej oraz w kolorach mix. Oznacza to, że wełna jest tak opracowana, że kolory są zwijane razem przed przędzeniem.

Warto pamiętać

Producent również rekomenduje jednorazowy zakup odpowiedniej ilości do wykonania planowanej robótki ze względu na to, że partie farbowania (nr Dyelot umieszczony na banderoli przy nr koloru) mogą się od siebie różnić.

0